Zdjęcia - czyli ciekawe momenty z realizacji przeprowadzki!

W tym dziale można znaleźć ciekawe fotografie przedstawiające realizację przeprowadzek. Widać na nich nie tylko w jaki sposób realizują przeprowadzkę różne osoby lecz również z jakich narzędzi korzystają. Ponadto każde ze zdjęć została opisane przez moderatora naszego serwisu dzięki czemu przeglądając je wiesz dokładnie na co zwrócić uwagę.

Plan przeprowadzki – dlaczego warto go posiadać?

Przed realizacją przeprowadzki należy sporządzić jej szczegółowy plan, w skład którego będzie wchodziło opisanie co, kiedy i gdzie przewozimy oraz jaki samochód zaangażujemy. Nie sporządzanie planu przeprowadzki może prowadzić do katastrofalnych konsekwencji, które można zaobserwować na załączonym zdjęciu, przedstawia ono pozostawione na ulicy rzeczy. Najprawdopodobniej leżą tam, ponieważ organizator przeprowadzki źle dobrał samochód.

Dlaczego taka sytuacja jest niepokojąca?

Pozostawienie rzeczy na ulicy nie jest byt mądrym rozwiązaniem, nie tylko z uwagi na fakt, iż są one narażone na uszkodzenia w wypadku zmiany warunków atmosferycznych (może spaść deszcz i zniszczyć w kilka sekund nasz dobytek). Lecz również dlatego, że stanowią łakomy kąsek dla złodziei, którzy przechodząc ulicą mogą bezkarnie przywłaszczyć sobie część naszego domowego ekwipunku.

Jak nie powinno się przewozić rzeczy?

Załączone zdjęcie przedstawia jeden z najmniej rozsądnych sposobów przewożenia rzeczy. Widać na nim przyczepkę bez zabudowy, na której zostały umieszczone meble, oraz sprzęty gospodarstwa domowego. Do ich przełożenia nie wykorzystano jakichkolwiek mat ochronnych, nie zostały one również zabezpieczone pasami do burty (ponieważ w przyczepce nie ma burt), a na domiar złego część z przedmiotów po prostu wystaje z przyczepki. Taka metoda realizacji przeprowadzki z pewnością jest jedną z najmniej rozsądnych.


Czy takie kartony nadają się do realizacji przeprowadzki?

Załączona fotografia przedstawia kilkadziesiąt pudeł kartonowych. Sądząc po różnych rozmiarach oraz napisach nie są to nowe kartony. Lecz z uwagi na fakt, dość poręcznych rozmiarów, oraz dobry stan techniczny z pewnością nadają się do realizacji przeprowadzki. Jeśli więc mamy pewne źródło pozyskania używanych kartonów dobrej jakości, możemy się na to zdecydować i tym samym znacznie zredukować koszty przeprowadzki.

Wózek dwukołowy.

Na załączonej fotografii przedstawiony został typowy wózek dwukołowy. Umożliwia on przewożenie kilku kartonów po płaskiej powierzchni bez zbędnego wysiłku. Dlatego z pewnością ułatwi realizację przeprowadzki z parteru na parter.


Samochód idealny do realizacji dużej przeprowadzki.

Na zdjęciu przedstawiony został samochód idealny do realizacji dużej przeprowadzki. Charakteryzuje się on zabudową kontenerową oraz drzwiami bocznymi umożliwiającymi załadunek i rozładunek. Niestety samochody tego typu dostępne są tylko i wyłącznie na rynku Amerykańskim.

Zabezpieczenie sofy podczas przeprowadzki.

Zamieszczona fotografia przedstawia dwóch pracowników firmy przeprowadzkowej, którzy wykorzystując folię ochronną stretch zabezpieczają sofę. Takie zabezpieczenie mebla chroni go przed zabrudzeniami oraz stabilizuję jego konstrukcję.


Noszenie mebli podczas przeprowadzki.

Załączona fotografia przedstawia dwóch pracowników firmy przeprowadzkowej niosących komodę. Tego typu rozwiązanie jest z pewnością dobrym pomysłem ponieważ pasy do noszenia mebli odciążają ręce, i wymuszają przyjęcie odpowiedniej wyprostowanej pozycji.

Profesjonaliści od przeprowadzek.

Profesjonalna firma przeprowadzkowa dysponuje pracownikami wykazującymi się nie tylko ponad przeciętną sprawnością fizyczną lecz również odpornością na stres oraz umiejętnością pracy w zespole. Posiadają oni specjalistyczny sprzęt, wiedzę i doświadczenie. Dlatego zanim zdecydujesz się zrealizować przeprowadzkę we własnym zakresie warto byś poprosił o jej wycenę profesjonalną firmę. Jeśli kalkulacja cenowa nie okaże się horrendalnie wysoka, wówczas warto zlecić realizację przeprowadzki fachowcom i mieć problem z głowy.


Noszenie nieporęcznych kartonów podczas przeprowadzki.

Pracownik jednej z firm przeprowadzkowych przedstawia na załączonym zdjęciu w jaki sposób należy nosić nieporęczne kartony. Cała sztuka polega na odpowiednim złapaniu pudełka, lewą ręką należy trzymać je od spodu zaś prawą przytrzymywać by nam się nie wyślizgnęło.

Przeprowadzka okazją do porządków.

Z uwagi na konieczność odsunięcia wszystkich większych mebli przeprowadzka staje się niewątpliwą okazją do porządków.


 
                                                                                                                                                                                                                                                                                          1   2   następna strona