W co się spakować podczas przeprowadzki

Każda zmieniająca miejsce zamieszkania osoba z pewnością zastanawia się w co się spakować podczas przeprowadzki. Niestety odpowiedź na to pytanie jest bardziej złożona niż by to się mogło wydawać na pierwszy rzut oka i zależy przede wszystkim od tego co tak właściwie mamy do przewiezienia.

Chcąc odpowiednio się przygotować do przeprowadzki powinniśmy wyposażyć się w przynajmniej cztery rodzaje materiałów do pakowania. W skład nich powinny wchodzić, małe i duże kartony, worki, oryginalne pudełka kartonowe oraz kartony przystosowane do przewozu rzeczy na wisząco.

Wykorzystanie małych i dużych kartonów podczas przeprowadzki

Nie ulega najmniejszej wątpliwości, że pudełka kartonowe znajdują się w grupie materiałów do przeprowadzki bez których sprane spakowanie było by praktycznie niemożliwie. Należy jednak zwrócić szczególną uwagę na fakt konieczności podzielania ich na dwie grupy, mianowicie na małe pudełka kartonowe, do których pakuje się cięższe przedmioty (np. książki) oraz na duże pudełka kartonowe które służą do spakowania większych lżejszych przedmiotów (np. pościeli). Taki podział z pewnością ułatwi pracę nie tylko osobie pakującej swoje mienie (będzie miała ona jeden typ przedmiotów w jednym miejscu) lecz również pracownikom firmy przeprowadzkowej (którzy z uwagi na przybliżoną wagę każdego z pudełek będą mogli dużo łatwiej wykonywać operacje manipulacyjne na kartonach).

W co się spakować podczas przeprowadzki

Jeśli już wiemy jakie typy kartonów trzeba wykorzystać do przeprowadzki, warto byśmy również odpowiedzieli sobie na pytanie czy zdecydujemy się na wybór nowych pojemników czy skorzystamy z używanych. Bez wątpienia zakup nowych kartonów wydaje się dużo lepszym rozwiązaniem (mają one swoją wytrzymałość, nie są poprzecierane ani pobrudzone). Jednak niestety wiąże się to z większymi kosztami, koszt jednego pudełka to wydatek rzędu 5zł, a do realizacji przeprowadzki z pewnością będziemy potrzebować około kilkudziesięciu, dlatego warto rozważyć drugą opcję, jaką jest wykorzystanie zarówno nowych jak i używanych pudełek. Nowe kartony wykorzystywane są wówczas do spakowania najdroższych przedmiotów.

Wykorzystanie worków podczas przeprowadzki

Z pewnością jeśli zależy nam na przyspieszeniu procesu pakowania, do spakowania ubrań powinniśmy wykorzystać zwykłe worki foliowe. Niewątpliwie worki foliowe są najtańszym z materiałów przeprowadzkowych, niestety jednak bardzo często są wykonane z cienkiej foli i w efekcie rozrywają się a zawarte w nich ubrania rozsypują po klatce schodowej, samochodzie przeprowadzkowym lub podwórku. Warto więc zainwestować troszkę więcej i zakupić porządne worki, lub skorzystać z metody podwójnego pakowania (worek w worek).

Wykorzystanie kartonów po przewozu rzeczy na wisząco

Każdy z nas posiada część drogocennej garderoby na której nam szczególnie zależy, dla niektórych jest to ślubny garnitur przypominający najszczęśliwszy dzień w życiu, dla innych stylowy T-shirt. Ubrania tego typu wymagają szczególnej uwagi również w trakcie procesu przeprowadzkowego, dlatego powinno się je spakować do kartonu przystosowanego do przewozu rzeczy na wisząco. Co prawda karton tego typu jest dość drogi (jego cena wacha się od 40 do 50 zł), lecz zapewnia naszym ubraniom maksymalną ochronę oraz zapobiega wygnieceniu się ich w trakcie przeprowadzki. Warto więc zainwestować przynajmniej w jedną sztukę i zapakować do niej swoje najdrogocenniejsze rzeczy.

Wykorzystanie kartonów po przewozu rzeczy na wisząco

Wykorzystanie oryginalnych pudełek kartonowych podczas przeprowadzki

Oryginalne pudełka kartonowe powinny być wykorzystane do spakowania sprzętu elektronicznego takiego jak komputer, telewizor, laptop. Ich niebywała zaleta wynika z faktu, iż są idealnie dopasowane do danego modelu urządzenia (zapobiegają przemieszczaniu się urządzenia wewnątrz kartonu). Ponadto oryginalne pudełka są również wyposażone w przestrzeń pomiędzy ścianką kartonu a urządzeniem, która amortyzuje ewentualne uderzenia.

Jak widać oryginalne pudełka kartonowe są idealne do transportu drogiego sprzętu elektronicznego, lecz co jeśli np. w fazie euforii związanej z zakupem nowego plazmowego telewizora wyrzuciliśmy opakowanie? To jeszcze nic straconego, jeśli nie mamy oryginalnego pudełka możemy samodzielnie zabezpieczyć sprzęt elektroniczny używając foli bąbelkowej, foli stretch oraz porządnych kartonów przeprowadzkowych. Czynność ta jest możliwa, lecz niestety staje się dużo bardziej pracochłonna.