Zadbaj o swoją wygodę, czyli odpowiedni strój do przeprowadzki

Planując dzień przeprowadzki myślimy przede wszystkim o narzędziach i materiałach nam do tego potrzebnych. Są nimi np. pudła, kartony czy skrzynie, w które należy włożyć większość przewożonych rzeczy.W całym tym zamieszaniu zapominamy jednak o innej istotnej sprawie, którą jest nasz strój. Przed dniem przeprowadzki powinniśmy bowiem dobrze przemyśleć, w co się najlepiej ubrać, nie zapominając o wygodzie i bezpieczeństwie.

Buty na miarę przeprowadzki

Choć może wydawać się to dziwne, za najważniejszy element odpowiedniego stroju do przeprowadzki powinniśmy uznać wygodne obuwie. Podnosząc i przenosząc różnego rodzaju rzeczy, nigdy nie wiemy co może spaść nam prosto na stopy. Z tego powodu buty powinny być zakryte i w miarę możliwości usztywniane. Doskonale sprawdzi się także obuwie do biegania – buty te pozwalają na swobodny ruch stopy, jednocześnie usztywniając naszą kostkę. Reguła jest jedna: zapominamy o klapkach, japonkach czy sandałach z odkrytymi palcami.

Odpowiedni strój do przeprowadzki

Nie za ciasne, nie za luźne, czyli postaw na wygodę.

Drugim elementem dobrego stroju do przeprowadzkito po prostu wygodne ubranie. Jak wiadomo oznacza to jednak dla każdej osoby coś zupełnie innego. Z tego powodu należy pamiętać, że ubranie podczas przeprowadzki nie powinno w niczym przeszkadzać. Na starcie można więc odrzucić zbyt duże T-shirty czy szerokie dzwony, które z łatwością mogą zaczepić się o jakikolwiek mebel. Z drugiej strony, zbyt obcisłe ubrania mogą spowodować niepotrzebny dyskomfort ruchów. Najlepszym rozwiązaniem może okazać się wybór dresu bądź innego sportowego kompletu.Warto wybrać także te ubrania, które mogą zostać uszkodzone – nigdy nie wiadomo czy nowa plama spierze się z bluzki bądź czy uda się zaszyć zaciągniętą dziurę w legginsach.

Znieś ten dzień razem z pogodą (nie tylko ducha).

Odpowiedni strój do przeprowadzki to także taki, który dopasowany jest do panujących warunków atmosferycznych. Z tego powodu warto wcześniej sprawdzić prognozę pogody – w końcu nikt nie chce leżeć chory pierwszego dnia w nowym mieszkaniu. Jeśli przez synoptykówprzepowiadane są opady, należy na wierzch pudełspakować płaszcz przeciwdeszczowy.Jeżeli zastać ma nas żar lejący się z nieba, lepiej założyć krótkie spodenki i T-shirt. W takim wypadku dobrze jest także pozostawić czapkę, chustę orazokulary przeciwsłoneczne w szybko dostępnym miejscu.Przez wiele osób polecane jest także ubranie się na tzw.” cebulkę” – podczas noszenia mebli z pewnością zrobi nam się gorąco, a zdjęcie bluzy okaże się dużo prostsze niż zmiana całego stroju na lżejszy.

Dobrym pomysłem okaże się także założenie ubrań posiadających zapinane kieszenie. Nawet, jeśli jesteśmy perfekcjonistami i zapakowaliśmy wszystko, zawsze na sam koniec pozostaną drobne rzeczy, które należy mieć pod ręką (np. klucze czy portfel).

Myśląc o przeprowadzce nie można zatem pominąć tego ważnego aspektu, jakim jest nasz strój. Oczywiście planowanie ilości pudełek, kartonów oraz rodzajutransportu jest równie istotne, jednaknasze dobre samopoczucie – zapewnione przez wygodny strój – pozwala na łatwiejsze „przeżycie” tego dnia.