Jak zredukować stres związany z przeprowadzką?

Przeprowadzki od zawsze wiążą się ze stresem - z tym stwierdzeniem z pewnością zgodzą się wszyscy którzy przynajmniej raz w życiu realizowali zmianę miejsca zamieszkania. Nie oznacza to jednak, że każdy po przeprowadzce jest strzępkiem nerwów. Niektórzy przechodzą przez proces przeprowadzki nader spokojnie. Jak im się to udaje? Poniżej postaram się przedstawić trzy sprawdzone sposoby pozwalające zredukować stres związany z przeprowadzką.

Skorzystaj z pomocy profesjonalistów

Niewątpliwie opcja realizacji przeprowadzki na własną rękę jest bardzo kusząca, w szczególności dla osób chcących podczas przeprowadzki zaoszczędzić. Niestety opcja ta rodzi również konieczność wykonania wszystkich spraw związanych z przeprowadzką we własnym zakresie, chodzi tu nie tylko o znoszenie, transport oraz wnoszenie rzeczy lecz również o wybór kartonów do przeprowadzki oraz zabezpieczenie mebli. Jak widać spraw związanych z przeprowadzką jest dość dużo, a do tego dochodzą jeszcze obowiązki związane ze sprzedażą mieszkania (np. konieczność załatwienia formalności notarialnych). Warto więc skorzystać z usług profesjonalnej firmy przeprowadzkowej, która z pewnością odciąży nas w stresującym dniu przeprowadzki.

Jak zredukować stres związany z przeprowadzką?

Jeśli wybieramy firmę przeprowadzkową, musimy zdać sobie sprawę z faktu, iż niezwykle istotny jest wybór profesjonalnego przedsiębiorstwa. Niestety znalezienie firmy przeprowadzkowej tego typu bardzo często graniczy z cudem. Pomimo, iż na rynku jest wiele przedsiębiorstw zaledwie garstka z nich to firmy profesjonalne. Jeśli więc zależy nam na spokojnej przeprowadzce warto byśmy wnikliwie zapoznali się z ofertą firmy której chcemy powierzyć dorobek swojego całego życia, szczególną uwagę należy zwracać na referencje. Warto również sprawdzić czy wybrane przedsiębiorstwo oferuje spisanie z nami umowy przeprowadzkowej w świetle której będzie zobligowane do terminowego wykonania naszej przeprowadzki.

Pakuj z wyprzedzeniem

Na pierwszy rzut oka proces pakowania nie jest niczym szczególnym, wystarczy jedynie wyjąć swoje przedmioty i włożyć je do pudełek kartonowych. W rzeczywistości sprawa wygląda jednak diametralnie inaczej, część przedmiotów wymaga dodatkowego zabezpieczenia (np. porcelanowa zastawa), inne z kolei wymagają dodatkowej selekcji (przeprowadzka to idealna okazja do przejrzenia wszystkich rzeczy i pozbycia się tych które nam już nie będą potrzebne), wszystko to może znacznie wydłużyć proces pakowania, który bardzo często trwa nawet kilkadziesiąt godzin. Nie warto więc zostawiać go na ostatnią chwilę, ponieważ może się okazać że na piętnaście minut przed przeprowadzką nie będziemy jeszcze spakowani .

Sporządź listę

Sporządź listę

Przeprowadzka wiąże się z koniecznością wykonania mnóstwa nietypowych czynności w krótkim okresie czasu. Nie warto liczyć na to, że uda nam się wszystko zapamiętać, dlatego lepiej dzień przed przeprowadzką sporządzić listę rzeczy do wykonania. Lista tego typu nie tylko da nam niezwykły komfort psychiczny, lecz również zapewni spokojny sen dzień przed przeprowadzką.