SZYBKA PRZEPROWADZKA OZNACZA NIEDOKŁADNĄ PRZEPROWADZKĘ

Przeprowadzka jest czasem dość trudna. Wie o tym każdy, kto kiedykolwiek się przeprowadzał. Zrozumiałe w takiej sytuacji jest to, że chcemy ją wykonać jak najszybciej. Owszem – ma to sens, warto jednak wiedzieć, że takie działanie może przynieść więcej szkody niż pożytku. Jak przeprowadzać się, by tak nie było?

UNIKANIE POŚPIECHU PODCZAS PRZEPROWADZKI

Podstawową zasadą w takiej sytuacji jest unikanie pośpiechu. Oczywiście zasada im szybciej tym lepiej, jest jak najbardziej wskazana, jednak nie można chcieć zrobić wszystkiego zbyt szybko. Zbyt szybka przeprowadzka, to przeprowadzka wykonana niedokładnie. Może to doprowadzić do wielu przykrych i mniej przykrych zdarzeń.

POŚPIECH W CZASIE PRZEPROWADZKI JEST GŁÓWNĄ DETERMINANTĄ POWSTAWANIA WYPADKÓW

W przypadku pośpiechu może zdarzyć się naprawdę wiele – nieprzewidziany wypadek, zniszczenie źle zabezpieczonych rzeczy, zaginięcia rzeczy – wszystko to może się zdarzyć, jeśli będziemy chcieli wykonać przeprowadzkę „na wczoraj”. Na przeprowadzkę określony czas trzeba poświęcić i nie ma od tego odwołania. Musi trwać spakowanie rzeczy, musi również trwać ich odpowiednie zabezpieczanie. Konieczny jest określony czas na wyniesienie wszystkiego i przewiezienie na miejsce. Oczywiście nie musi to trwać tygodniami, ale działanie na wyścigi nie ma sensu. Lepiej działać zgodnie ustalonym planem.

PLAN PRZEPROWADZKI

Ustalony plan to podstawa w takiej sytuacji – warto wiedzieć o tym, że z planem przeprowadzki jest łatwiej. Krótka notatka na temat tego co i kiedy zrobić, może być doskonałą wskazówką i spowodować, że przeprowadzimy się o wiele łatwiej i bez popełniania błędów.

PODSUMOWUJĄC

Przy przeprowadzce trzeba działać ale działanie zbyt szybkie może prowadzić do problemów. Konkretne realizowanie założonego planu to o wiele lepsze rozwiązanie. Tak działając, można mieć pewność, że uda się wszystko wykonać dobrze. Częstym zaskoczeniem w takiej sytuacji jest to, że uda się to wykonać dużo szybciej niż zaplanowaliśmy. Działanie zbyt szybkie może przynieść wręcz odwrotny skutek – wystarczy zdać sobie sprawę z tego, że możemy stracić wiele czasu na nadrabianie popełnianych błędów.