PRZEPROWADZKA TO RÓWNIEŻ ZAGROŻENIA DLA ZDROWIA

Przeprowadzka, w szczególności taka, jaka wykonujemy samodzielnie, często może okazać się groźna dla zdrowia. Oczywiście nie chodzi o chorobę, tylko o wypadki, które w takiej sytuacji mogą się wydarzyć.

CZEGO NALEŻY SIĘ BAĆ PRZY PRZEPROWADZCE?

Najbardziej niebezpieczne przy przeprowadzce są wszelkie prace związane z przenoszeniem ciężkich i nieporęcznych elementów dobytku. Bez względu czy chodzi o meble, czy też o sprzed AGD, warto zwrócić szczególną uwagę na tą pracę i zachować ostrożność zarówno podczas rozbierania mebli jak i ich noszenia. Przypadkowe upadki mebli mogą powodować w konsekwencji nawet złamania kości, więc ostrożność jest jak najbardziej wskazana. Bardzo niebezpieczne jest także noszenie takich elementów po schodach. W przypadku schodzenia istnieje ryzyko potknięcia i upadku ze schodów, powiązanego z przygnieceniem przez mebel. Przy wchodzeniu po schodach ryzyko jest mniejsze, aczkolwiek nie zerowe.

WYPADEK MOŻE ZDARZYĆ SIĘ W KAŻDEJ CHWILI

Planując przeprowadzkę samodzielną, warto zdać sobie z tego sprawę i mieć świadomość, że wypadek może zdarzyć się w każdej chwili, rzecz jasna należy tego unikać. Niezbędna w takiej sytuacji jest siła osób, które będą uczestniczyć w przeprowadzce ale także umiejętność myślenia o skutkach decyzji i świadomości zaistnienia wypadku. Starając się, z pewnością nie będzie problemu z przeprowadzaniem się, a praca nie spowoduje żadnych przykrych zdarzeń. Oczywiście może również być inaczej, dlatego podejmując trud przeprowadzki, należy mieć tego świadomość i – na przykład – wiedzieć, co zrobić w danej sytuacji. W przypadku przeprowadzki dobrze jest też dysponować apteczką, gdyż drobne otarcia, skaleczenia i inne tego typu rzeczy są na porządku dziennym.

BEZPIECZNA PRZEPROWADZKA

Przeprowadzka wykonana z rozsądkiem, to przeprowadzka bezpieczna. Warto zatroszczyć się o to, by nasza przeprowadzka właśnie taka była. Nie ma bowiem nic gorszego niż wypadek w takiej sytuacji. – przeprowadzkę nierzadko trzeba kontynuować, a sytuacja na to nie pozwala. Warto unikać takich chwil – to jest w naszym interesie.