PRZEPROWADZKA. I CO DALEJ?

Przeprowadzka to czas, w którym zmienia się w naszym życiu bardzo wiele. Ogrom pracy trochę przeraża, perspektywa zamieszkania w nowym miejscu najczęściej po prostu cieszy. Planując przeprowadzkę rozkładamy jej wykonanie na okresowy najczęściej dość krótki czas, koncentrując się na przewiezieniu dobytku ze starego domu czy mieszkania do nowego miejsca. Czy to koniec przeprowadzki? Nie. A często tak to wygląda.

PRZEPROWADZKA NIE KOŃCZY SIĘ WRAZ Z PRZEWIEZIENIEM RZECZY

Wiele osób, które się przeprowadziły, nie stawiają kropki nad I, nie urządzają do końca nowego meiskzania czy domu. Niektóre rzeczy pozostają nierozpakowane, meble nieustawione lub ustawione z komentarzem – to tylko tak na chwilę. Błąd. Fakt – przeprowadzka jest trudnym czasem i pewnych rzeczy po prostu robić się nie chce, jednak warto się zmusić.

JAK URZĄDZIĆ SIĘ PO PRZEPROWADZCE?

Po wniesieniu rzeczy do nowego domu czy mieszkania należy po prostu urządzić lokal od początku do końca. Poświęcić czas i nierzadko pieniądze, by zakończyć przeprowadzkę. Ustawienie mebli, rozpakowanie wszystkiego, wyrzucenie niepotrzebnych rzeczy, to coś, od czego nie powinniśmy uciekać. Oczywiście – mieszkając „ na nowym” mamy na to czas, ale zwlekanie jest po prostu bez sensu. O wiele lepiej zrobić wszystko do końca i cieszyć się z kompletnie urządzonego miejsca, do którego nie trzeba już niczego dodawać, nie trzeba meblować czy też czegokolwiek zmieniać. Tak urządzone miejsce to krok konieczny, aby spokojnie zacząć żyć. Jest potrzebny przede wszystkim dla własnego spokoju. Dla siebie i rodziny, która tez z pewnością nie chce żyć w miejscu nie do końca urządzonym. Warto o tym pamiętać.

PODSUMOWUJĄC

Przeprowadzka to nie tylko przewiezienie rzeczy, ale również urządzenie się w nowym miejscu. Bez tego nigdy nie poczujemy się jak u siebie, cały czas kojarząc nowe miejsce z miejscem przechodnim, nieskończonym, nie do końca własnym. Wykonanie wszystkiego tak jak należy i do końca, to krok, dzięki któremu szybko powiemy, że to miejsce jest naszym domem czy mieszkaniem, a nie tylko czterema ścianami, w których przyszło nam przebywać.