PRZEPROWADZKA, A NIEWIELKIE OSIEDLOWE ULICZKI

Przeprowadzka z mieszkania do mieszkania to opcja, która pojawia się bardzo często. Podejmujemy się jej z wielu powodów – chęci szybszego docierania do pracy, chęci płacenia mniej za mieszkanie – bez względu na to jakiego rodzaju powody prowadzą do przeprowadzki, wykonać ją trzeba. Mieszkając na ciasnym osiedlu lub zdążając na takie, trzeba jednak wiedzieć, że może pojawić się przeszkoda. Tą przeszkodą może być ulica, a konkretnie wąskie osiedlowe uliczki, które skutecznie mogą skomplikować przeprowadzkę, szczególnie, gdy przewóz rzeczy odbywa się ciężarówką. Jak sobie poradzić?

Rozwiązań w takiej sytuacji jest wiele, warto jednak zacząć od określenia tego czy taka sytuacja może się pojawić. Jeśli widzimy, że dojazd w okolice klatki schodowej jest dość utrudniony, warto przemyśleć dwa rozwiązania.

1 – ZAPARKOWANIE SAMOCHODU CIĘŻAROWEGO DALEJ.

Parkując samochodów ciężarowy dalej, trzeba mieć świadomość konieczności przeniesienia wielu rzeczy dlatego warto zaopatrzyć się w odpowiednie wózki do przewożenia towarów, oraz oczywiście mieć do pomocy osoby, które będą takie rzeczy przenosić. Takie rozwiązanie niejednokrotnie jest konieczne, gdyż do wielu klatek schodowych po prostu sensownego dojazdu nie ma. Fakt – przenoszenie lub przewożenie dobytku jest trudne, ale w takiej sytuacji innej opcji nie ma.

2 – ZMIANA SAMOCHODU.

Jeśli drogi osiedlowe są wyjątkowo wąskie i w dodatku pojawiają się na nich źle zaparkowane samochody, warto pomyśleć o tym, by dobytku nie przewozić ciężarówką, a na przykład samochodem typu bus. Takim samochodem o wiele łatwiej dojechać na miejsce przeznaczenia, podjechać pod klatkę schodową i nie blokować nim ruchu pieszych ani samochodów. Oczywiście nie w każdej sytuacji taka opcja jest realna, jednak w wielu przypadkach tak.

Podsumowując – z utrudnionym dojazdem można sobie oczywiście poradzić warto jednak wiedzieć jak to zrobić. Spojrzenie na drogi, którymi się będziemy poruszać a w szczególności na osiedlowe uliczki, jest jak najbardziej wskazane, dopiero po tym można decydować, jaką formę transportu wybrać, by przeprowadzka nie była problemem.