PASY DO NOSZENIA MEBLI I ICH WYKORZYSTANIE PODCZAS PRZEPROWADZKI

W dzisiejszych czasach właściciele firm przeprowadzkowych konkuruj ą miedzy sobą nie tylko jakością świadczonych usług lecz również wykorzystywaniem narzędzi specjalistycznych. Wielu z nich zastanawia się jakie narzędzia kupić gdzie je dostać oraz ile za nie zapłacić? Odpowiedzi na te pytania z pewnością nie są proste dlatego w poniższym artykule postaram się przedstawić narzędzie jakim są pasy do noszenia mebli.

PASY DO NOSZENIA MEBLI CO TO WŁAŚCIWIE JEST?

Pasy do noszenia mebli, nazywane również szeklami transportowymi umożliwiają transport ciężkich urządzeń takich jak: pralki, lodówki, komody, pianina. Cała technika wykorzystywania pasów opiera się na odciążeniu rąk w procesie transportowym. Dzięki nim osoba niosąca przedmiot podnoś go całym ciężarem ciała.

Pasy do noszenia mebli mają dwie podstawowe zalety, mianowicie wymuszają na osobach niosących ciężki przedmiot przyjmowanie odpowiedniej wyprostowanej pozycji (przez co redukują do minimum możliwość powstawania kontuzji), oraz zapobiegają wyślizgnięciu się transportowanego przedmiotu z rąk.

ILE KOSZTUJĄ PASY DO NOSZENIA MEBLI?

Koszt zakupu pasów do noszenia mebli zależy w dużej mierze od rodzaju ich wykorzystania. Jeśli decydujemy się na zakup pasów profesjonalnych, służących do transportu ciężkich urządzeń takich jak pianina i fortepiany, wówczas musimy liczyć się z kosztami od 600 zł do 900 zł. Jeśli natomiast wystarczy nam amatorski zestaw, wówczas jego ceny wynoszą od 150 do 300 zł. Już na pierwszy rzut oka widać, że prasy transportowe to dość spory wydatek. Dzieje się tak ponieważ wciąż jest mało firm zajmujących się produkcją pasów tego typu, więc te które weszły w tą branżę mogą znacznie zawyżać ceny. Ponadto na Polskim rynku nie ma profesjonalnego przedsiębiorstwa które sprzedawało by tego typu pasy, dlatego klienci chcący je kupić muszą składać zamówienia na zachodzie i płacić za wysokie koszty przesyłek.

GDZIE MOŻNA KUPIĆ PASY DO NOSZENIA MEBLI

Ponieważ w Polsce cały czas nie ma firmy zajmującej się sprzedażą pasów do noszenia mebli, osoby chcące stać się ich właścicielami muszą korzystać z Internetu, kupując je na platformach aukcyjnych w innych krajach. Oczywiście najłatwiej pasy tego typu znaleźć w Stanach Zjednoczonych, lecz wówczas koszty przesyłki będą ogromne, dlatego warto również poszukać ich w innych krajach np. w Niemczech. Mimo, iż koszty produktu mogą być nieco wyższe rekompensuje to tańsza i szybsza wysyłka towaru.