KARTONY DO PRZEPROWADZKI – JAK JE WYBRAĆ?

Nie ulega najmniejszej wątpliwości, że od wyboru kartonów do przeprowadzki zależy powodzenie procesu przeprowadzkowego. Warto więc zapoznać się z treścią poniższego artykułu, ponieważ zostały w nim zawarte informacje jak wybrać kartony do przeprowadzki, gdzie je kupić oraz ile powinniśmy za nie zapłacić.

JAK WYBRAĆ KARTONY DO PRZEPROWADZKI

Wybór kartonów do przeprowadzki bez wątpienia nie jest łatwym wyborem (w szczególności kiedy decydujemy się na zakup nowych pudeł). Dzieje się tak ponieważ na rynku istnieje przynajmniej kilkadziesiąt przedsiębiorstw specjalizujących się w sprzedaży kartonów przeprowadzkowych. Przedsiębiorstwa te zwykle posiadają w swojej ofercie od kilku do kilkudziesięciu modeli opakowań tekturowych. Jak więc w gąszczu ofert wybrać te pudełka które nadają się do przeprowadzki?

Wybierając kartony do przeprowadzki należy w szczególności sprawdzić:

  • ich grubość – kierując się zasadą im grubszy karton tym lepszy, do realizacji przeprowadzki najlepiej jest wykorzystać kartony 5-cio warstwowe. Niestety kartony tego typu są droższe średnio o 35% od tradycyjnych 3-warstwowych opakowań, dlatego jeśli chcemy zaoszczędzić pieniądze podczas przeprowadzki możemy zakupić ograniczoną ilość 5-cio warstwowych kartonów i spakować do nich najcięższe przedmioty,
  • ich rozmiar – najlepszym rozwiązaniem jest podzielenie kartonów na większe i mniejsze. Do mniejszych spakujemy cięższe przedmioty np. książki zaś do większych lżejsze np. pościel. Dzięki tej metodzie będziemy mogli dopakować każde z pudełek do pełna i efektywnie wykorzystać przestrzeń samochodu przeprowadzkowego,
  • ich kolor – wiele osób wybierając kartony odpowiednie do realizacji przeprowadzki kieruje się ich wyglądem, podejście to nie jest jednak podejściem racjonalnym, ponieważ kolor kartonu przeprowadzkowego to zwykły bajer, który nie ma wpływu na realizację przeprowadzki. Należy pamiętać, że Idealne kartony do przeprowadzki powinny być przede wszystkim praktyczne a nie ładne.

GDZIE KUPIĆ KARTONY DO PRZEPROWADZKI

Miejsce zakupu kartonów do przeprowadzki zależy od tego czy zdecydujemy się na zakup nowych czy używanych opakowań. Jeśli zależy nam na najwyższej jakości kartonów warto zainwestować i zakupić nowe pudełka. Możemy je znaleźć z łatwością w lokalnych supermarketach, lecz warto również zapytać o nie w firmie realizującej naszą przeprowadzkę. Większość właścicieli firm przeprowadzkowych zdaje sobie doskonale sprawę z faktu, iż odpowiednio dobrane pudła ułatwiają pracę ekipie przeprowadzkowej dlatego firmy przeprowadzkowe często oferują swoim klientom możliwość zakupu pudełek kartonowych po hurtowych cenach. Jeżeli zdecydowaliśmy się na zakup używanych kartonów, możemy je znaleźć na skupach makulatury. Mimo, iż są to kartony kupowane praktycznie po kosztach, nie warto decydować się na byle co, lepiej odwiedzić kilka skupów i zakupić kartony które w najwyższym stopniu spełniają nasze wymagania.

ILE KOSZTUJĄ KARTONY DO PRZEPROWADZKI

Koszt kartonów do przeprowadzki zależy przede wszystkim od tego gdzie je kupimy. Kupując nowe pudełka najwyższą cenę będziemy mieć w supermarketach, za pudełko o wymiarach 40x35x40cm wykonane z tektury 5-cio warstwowej będziemy musieli zapłacić około od 6 do 7 złotych (supermarkety często sztucznie zawyżają ceny kartonów ponieważ ich menadżerowie wychodzą z założenia, że na zakup tego typu decydują się osoby które potrzebują pilnie kartonów, więc są skłonne zapłacić za nie wyższą cenę). Zakup takich samych kartonów w firmie przeprowadzkowej to już wydatek rzędu około 5 złotych, a gdy jeśli wraz z zakupem kartonów złożymy zamówimy przeprowadzkę w danej firmie może ona nam zaoferować kartony nawet za cenę 4 złotych za sztukę (dzieje się tak ponieważ firmy przeprowadzkowe często umieszczają na kartonach swoje logo, więc ich sprzedaż traktują jako darmową formę reklamy).

Cena używanych pudełek w zależności od ich grubości oraz stanu wacha się w granicach od 20 do 40 groszy za sztukę. Jest to więc niewątpliwie najtańsze rozwiązanie, jeśli jednak się na nie zdecydujemy musimy wiedzieć, że używane kartony są często po prostu zużyte dlatego nie posiadają odpowiednich właściwości mechanicznych. Warto więc przemyśleć sprawę dwukrotnie zanim zdecydujemy się realizować przeprowadzkę tylko i wyłącznie w oparciu o kartony tego typu.