CZY MOŻNA PRZEPROWADZIĆ SIĘ BEZ KOSZTÓW?

Przeprowadzka do innego domu czy mieszkania, z pozoru wydaje się czymś bardzo prostym i nie wymagającym większych starań. To błędny sposób myślenia. Przeprowadzka kosztuje i to nie tylko wiele wysiłku, ale również pieniędzy. I jest to charakterystyczne nie tylko w przypadku wynajmowania odpowiedniej firmy usługowej.

Koszty przeprowadzki zawsze się pojawiają, bez względu na to jak bardzo chcielibyśmy na przeprowadzce oszczędzić, jednak w ekstremalnych sytuacjach mogą być naprawdę minimalne. Oczywiście przeprowadzka musi być wykonywana we własnym zakresie.

LUDZIE.

Nie da się wykonać przeprowadzki samodzielnie, należy zapewni sobie pomoc innych. Chcąc oszczędzić, warto poprosić o pomoc przyjaciół. Przyjacielska przysługa bez kosztów jest jak najbardziej realna oczywiście w dobrym tonie jest aby w późniejszym czasie przyjaciołom w innej formie się odwdzięczyć.

TRANSPORT.

Jeśli nie dysponujemy transportem, który pozwoli nam przewieźć wszystkie rzeczy do nowego miejsca, warto zastanowić się, czy nie znamy kogoś, kto posiada duży samochód. Pożyczenie takiego samochodu to wielka pomoc – jedynym kosztem, jaki będziemy musieli ponieść jest koszt paliwa do samochodu.

SAMODZIELNA PRACA.

Chcąc oszczędzić na przeprowadzce, trzeba wiele prac po prostu wykonać samodzielnie. W ten sposób można najwięcej zaoszczędzić, oczywiście pamiętając, że jeśli nie wydamy pieniędzy, będziemy musieli poświęcić na tą prace czas. Czas, który mógłby być spożytkowany na coś innego. Jeśli pracujemy – idealny jest urlop. Owszem – zamiast wakacji i wypoczynku, ale przecież są rzeczy ważne i ważniejsze. Przeprowadzka bez koszówpozwoli zaoszczędzić pieniądze, a na tym każdemu zależy. Analizując i rozważnie decydując o wszystkich krokach podejmowanych przy przeprowadzce, planując jak najtańsze lub po prostu bezpłatne opcje, można za przeprowadzkę zapłacić naprawdę niewiele lub po prostu nie zapłacić ani grosza. Oczywiście to ekstremalne przypadki, ale w sprzyjającej sytuacji da się to zrobić.